Klimatyzacja Katowice

Chcesz z nami współpracować?

Przejdź od razu do formularza!

Gorące lato i uciążliwe, wysokie temperatury są zazwyczaj powodem wzmożonej aktywności chętnych do zamontowania klimatyzacji. W upalne dni jedyne czego chcemy to przyjemna i chłodna temperatura. Zadaniem klimatyzacji jest obróbka powietrza, tak by nadać mu odpowiednio niską lub wysoką temperaturę oraz wilgotność, a co za tym idzie osiągnięcie komfortu termicznego mieszkańców domu.

Ziterm oferuje Państwu montaż klimatyzacji w Katowicach i okolicy. Korzystamy z urządzeń firm Haier, Rotenso, Sinclair, Gree oraz LG, zapewniając najwyższą jakość usług.

Jak działa klimatyzacja?

Klimatyzacja montowana w domach czy mieszkaniach działa na podobnej zasadzie co lodówka, czy chłodziarka – czynnik chłodzący po odparowaniu chłodzi powietrze.

Optymalną dla człowieka temperaturą latem jest przedział od 23-26 stopni C i wilgotność na poziomie 40-60%. Tylko wtedy nasz organizm odczuwa komfort, osiągnięcie takich warunków nie jest jednak możliwe bez klimatyzacji.

Do wyboru mamy wiele urządzeń – różni je stopień zaawansowania. Wszystkie działają jednak na podobnej zasadzie. W ich skład wchodzi agregat, który odpowiada za sprężanie czynnika chłodzącego i odprowadzanie powstającego przy tym ciepła oraz parownik schładzający powietrze.

Część modeli klimatyzatorów może poza obniżaniem temperatury oczyszczać powietrze, osuszać je, nawilżać, a w zimne dni ogrzewać.

Klimatyzacja Katowice

Zalety i wady klimatyzacji w Katowicach – warto w nią zainwestować?

Wśród licznych zalet przemawiających za montażem klimatyzacji w Katowicach możemy wymienić m.in.:

  • Brak konieczności przerabiania istniejącej już wentylacji lub instalacji grzewczej
  • Stosunek jakości do ceny – klimatyzatory są po prostu opłacalne, jeśli porównamy ich koszt i efektywność z innymi systemami chłodzącymi
  • Możliwość chłodzenia każdego pomieszczenia do innej temperatury
  • Prosta obsługa
  • Dzięki klimatyzacji pracujemy i funkcjonujemy wydajniej, lepiej również śpimy
  • Klimatyzator może oczyszczać powietrze i polepszać jego jakość

Jeśli zaś chodzi o wady, to klimatyzatory wymagają regularnego sprawdzania i czyszczenia, niektórym osobom przeszkadza również jednostajny, wyraźny szum – zwłaszcza w przypadku klimatyzatorów monoblokowych.

Montaż i serwis klimatyzacji w Katowicach

Nasze usługi w zakresie montażu oraz serwisu klimatyzacji zapewniamy na terenie całych Katowic i okolicy. Pomożemy w doborze urządzenia, jego instalacji i serwisie zarówno w domach, mieszkaniach, jak i budynkach użyteczności publicznej.

Zapraszamy do kontaktu – telefonicznego lub poprzez nasz formularz kontaktowy. Nasi specjaliści odpowiedzą na wszystkie wasze pytania i na podstawie indywidualnej sytuacji zaproponują najlepszą ofertę.

    [page-generator-pro-related-links limit="4" orderby="rand" order="asc" group_id="688"]