Odkurzacz centralny Dąbrowa Górnicza

Chcesz z nami współpracować?

Przejdź od razu do formularza!

Nie lubisz dźwięków wydobywających się z odkurzacza? Masz już dosyć jego ciężaru oraz ciągłego poprawiania pozycji? Lekarstwem na te i inne niedogodności jest montaż odkurzacza centralnego.

Ziterm oferuje montaż odkurzacza centralnego w Dąbrowie Górniczej i okolicy.

Czym jest i jak działa odkurzacz centralny?

Odkurzacz centralny jest głównym elementem tworzącym system odkurzania. Znajduje się on najczęściej w piwnicach lub garażach, poza sferą mieszkalną. Jego działanie polega na podłączeniu systemu rur prowadzących do pomieszczeń wraz z jednostką centralną. Poprzez gniazda ssawne specjalny wąż wyprowadza powietrze, które kierowane jest do jednostki centralnej. Zanieczyszczenia umiejscawiane są w specjalnym zbiorniku, z kolei powietrze poddane filtracji wydalane jest poza budynek.

Ważnym jest, by wspomnieć również na temat szerokich możliwości jakie oferuje system centralnego odkurzania względem filtracji powietrza. Zalicza się do nich:

  1. Separatory cykloniczne – istnieją kompaktowe i rozdzielone. Do ich zadań należy wyodrębnianie kurzu z pomocą siły odśrodkowej, przy czym nie ulega zmniejszeniu moc odkurzacza. Jest to zalecane rozwiązanie w przypadku braku ograniczeń ze strony budżetu jakim dysponujemy.
  2. Separatory workowe – zajmują się eliminacją kurzu dzięki przystosowanemu do tego workowi, którego zadaniem jest wyłapywanie zanieczyszczeń po wyłączeniu odkurzacza centralnego. Następnie takie nieczystości trafiają do zbiornika nie zagrażając domownikom.
Odkurzacz centralny Dąbrowa Górnicza

Zalety i wady odkurzacza centralnego w Dąbrowie Górniczej

Porównanie centralnego odkurzacza do innych systemów odkurzania daje temu pierwszemu wiele zalet, w skład których wchodzą m.in. :

  1. Niemal bez hałasu – umiejscowienie odkurzacza centralnego sprawia, że jego dźwięk nie jest dokuczliwy dla użytkownika
  2. Prosty mechanizm obsługi – niewielka waga węża ssącego pozwala na neutralizację ewentualnych zagrożeń takich jak uszkodzenie mebli, dywanów czy podłogi, a do tej pory trudno dostępne miejsca przestaną stanowić problem.
  3. Precz z alergią! – Odkurzacz centralny umożliwia efektywniejsze sprzątanie, a zatem osoby, którym zagrażają liczne alergeny przestaną być narażone na różnego rodzaju roztocza i inne drobnoustroje. Wszystko to dzięki specjalnemu systemowi wyłapywania i transportowania niechcianych gości do specjalnego pojemnika.
  4. Większa moc – odkurzacz centralny działa w sposób zdecydowanie silniejszy niż jego tradycyjny odpowiednik, a zatem zaletą jest szybkość i efektywność.

Do wad odkurzacza centralnego można zaliczyć koszt jego utrzymania, który jest nieco wyższy. Zalicza się do tego m.in. większe koszty ewentualnej naprawy. Jest to jednak inwestycja, która z pewnością się zwróci, a gwarancja wieloletniego działania takiego odkurzacza podnosi wartość całego budynku.

Montaż i instalacja odkurzaczy centralnych w Dąbrowie Górniczej

Właściwy montaż jak i instalacja odkurzacza centralnego są niezbędnymi wartościami, które towarzyszą żywotności odkurzacza. Bardzo ważną kwestią jest przekazanie tego zadania do realizacji doświadczonej firmie jaką jest Ziterm.

Serdecznie zapraszamy do skontaktowania się z nami w sprawie odkurzacza centralnego. Odpowiemy na wszystkie pytania oraz doradzimy najlepsze rozwiązanie.

Skontaktuj się z nami!

Masz wątpliwości?Nasi wykwalifikowani specjaliści na pewno pomogą i rozwieją jakiekolwiek wątpliwości w kwestii odkurzacza centralnego!
    [page-generator-pro-related-links limit="3" orderby="rand" order="asc" group_id="1550"]
    [page-generator-pro-related-links limit="3" orderby="rand" order="desc" group_id="1550"]