Wentylacja Częstochowa

Chcesz z nami współpracować?

Przejdź od razu do formularza!

Firma Ziterm dobiera system wentylacji mechanicznej do każdego budynku, podchodząc do tego w sposób indywidualny i kompleksowy na ternie miejscowości Częstochowa jak i w okolicach.

Co to jest rekuperacja?

Rekuperacja to system wentylacyjny najlepiej sprawdzający się w każdym domu. Bazą instalacji jest centrala wentylacyjna. Inaczej mówiąc jest to sam rekuperator. Posiada on w zestawie specjalne filtry powietrza oraz wymiennik do odzysku ciepła. Dzięki instalacji możliwy jest ciągły dopływ świeżego powietrza. Wiąże się to również z oszczędnościami w ogrzewaniu budynku dzięki optymalizacji cieplnej, która wiąże się z wentylacją mechaniczną. Zapewnia ona również odpowiedni komfort mieszkańcom, a dzięki systemowi sterującemu można dopasować intensywność jej działania. Do tej pory instalacja wentylacji mechanicznej była dość zaniedbywana. Najczęściej stosowano przestarzały system związany z naturalną siłą wyporu powietrza. Nowoczesne rozwiązanie jakim jest wentylacja mechaniczna w postaci rekuperacji zyskuje na popularności. Ich cena jest wyższa, ale zalet jest zdecydowanie więcej niż wad.

Dlaczego warto wybrać rekuperację czyli wentylację mechaniczną?

  • Usuwa ona powietrze zużyte i wprowadza świeże
  • Gwarancja komfortu
  • Dzięki jej użyciu nie ma pleśni i grzybów
  • Filtracja powietrza pomaga alergikom
  • Możliwość regulacji rekuperacji

Dlaczego rekuperacja jest ważna dla zdrowia?

Brak wentylacji pomieszczeń to większe niebezpieczeństwo dla zdrowia. Takiej sytuacji mogą towarzyszyć szkodliwe związki i substancje. Stosowanie rekuperacji temu stanowczo zapobiega dając większą ulgę mieszkańcom.


Zapraszamy na bezpłatną konsultację, z pewnością uda się wybrać najlepsze rozwiązanie!

Nasi doradcy jak i wykonawcy zapewniają odpowiedni dobór urządzenia jak i miejsca jego instalacji.