Wentylacja Kraków

Chcesz z nami współpracować?

Przejdź od razu do formularza!

Firma Ziterm dobierze odpowiedni system wentylacji do każdego budynku. Do wszystkich klientów podchodzimy w sposób indywidualny. Oferujemy swoje usługi montażu i serwisu wentylacji, głównie rekuperacji w Krakowie jak i w okolicach.

Co to jest rekuperacja?

Rekuperacja jako system wentylacji mechanicznej bardzo dobrze sprawdza się w domach. Głównie składa się z centrali wentylacyjnej, którą jest rekuperator. Urządzenie to posiada filtry powietrza oraz wymiennik służący odzyskowi ciepła. Kompleksowo wykonana instalacja w sposób ciągły zapewnia dostęp świeżego powietrza do wnętrza. Rekuperacja wiąże się także z oszczędnościami jakie można uzyskać dzięki optymalizacji cieplnej. Ów proces zapewnia również większy komfort użytkownikom domu, a cały system sterowania w nim zawarty daje możliwość ustawienia temperatury według preferencji. Rola wentylacji w domach była zaniedbywana. Głównie stawiano na naturalną siłę fizyczną – siłę wyporu powietrza. Z czasem jednak na popularności zyskało opisywane rozwiązanie czyli rekuperacja. Cena jest wyższa niż tradycyjne rozwiązanie, ale jednak zalet jest więcej niż wad.

Dlaczego warto wybrać rekuperację czyli wentylację mechaniczną?

  • Świeże powietrze - pozwól świeżemu powietrzu poprzez rekuperację dotrzeć do Twoich pomieszczeń
  • Zagwarantuj sobie komfort! – system filtruje powietrze
  • Zapomnij o pleśniach i grzybie – rekuperacja zapobiega powstawaniu niechcianych drobnoustrojów
  • Wytchnienie dla alergików – poprawa jakości powietrza
  • Możliwość sterowania wentylacją

Dlaczego rekuperacja jest ważna dla zdrowia?

Brak odpowiedniej wentylacji w pomieszczeniach to większa szansa na grzyby i inne drobnoustroje. Mogą one brać się nawet z parowania powierzchni typu firanki, dywan czy wykładziny. Prawidłowo wentylowane pomieszczenie unika tych wszystkich zagrożeń zapewniając komfort użytkownikom.


Zapraszamy na niezobowiązującą konsultację w naszej siedzibie, gdzie czekać będą na Państwa nasi doradcy, którzy kompleksowo doradzą i odpowiedzą na każde pytanie.