Wentylacja Lubliniec

Chcesz z nami współpracować?

Przejdź od razu do formularza!

Niczym odkrywczym jest stwierdzenie, że powietrze jest nam niezbędne do życia. Niezwykle istotna jest jednak jego jakość. Jeśli nie zadbamy o to, by powietrze wokół nas było czyste i świeże, nadmiernie może wzrosnąć w nim ilość m.in. dwutlenku węgla, pary wodnej i innych szkodliwych substancji.

Ziterm oferuje montaż i serwis wentylacji w Lublińcu i okolicy.

Co cechuje prawidłowo zainstalowaną wentylację?

  • Ciągłe zapewnianie odpowiedniego mikroklimatu i dobrej jakości powietrza
  • Możliwość dostosowania jej do naszych potrzeb – powinniśmy dowolnie móc zwiększać lub zmniejszać wymianę powietrza
  • Brak pleśni
  • Brak wilgoci
  • Ograniczenie hałasu zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz
  • Mniejsze zapotrzebowanie na energię cieplną
  • Usuwanie z powietrza w domu substancji i związków takich jak: dwutlenek węgla, para wodna, tlenek węgla, dym papierosowy i inne

Jakie rodzaje wentylacji w Lublińcu mogę wybrać?

Wentylację dzielimy na dwa zasadnicze rodzaje: naturalną (grawitacyjną) i mechaniczną.

Wentylacja naturalna – jej skuteczność uzależniona jest od warunków panujących na zewnątrz budynku. Działa bowiem na zasadzie różnicy temperatur – im jest ona większa, tym wentylacja działa lepiej. Najlepiej funkcjonuje więc zimą, najgorzej latem. W skład tego rodzaju instalacji wchodzą pionowe kanały wentylacyjne, które wyprowadzają ciepłe powietrze z pomieszczeń na zewnątrz.

W przypadku wentylacji mechanicznej warto szczególnie zwrócić uwagę na rekuperację. Jest to system nawiewno-wywiewny z odzyskiem ciepła. Czym cechuje się to rozwiązanie i dlaczego szczególnie je polecamy?

Rekuperacja w Lublińcu – dlaczego warto w nią zainwestować?

1. Świeże powietrze w domu 24/7, 365 dni w tygodniu

Dla rekuperacji nie mają znaczenia warunki atmosferyczne panujące na zewnątrz. Czyste powietrze dostarczane jest bez przerwy – bez dwutlenku węgla, bez nadmiernej wilgoci, alergenów, zanieczyszczeń itd.

2. Oszczędność na ogrzewaniu

Rekuperacja pozwala na odzyskiwanie ciepła, dzięki temu rachunki za ogrzewanie w porze zimowej mogą być nawet o 50% mniejsze.

3. Komfort użytkowania

Sprawnie działająca rekuperacja minimalizuje ilość much i komarów w domu, nie musimy nadmiernie wietrzyć pomieszczeń, poziom wilgoci wyraźnie spada i łatwiej się nam pozbyć nieprzyjemnych zapachów.

Chciałbym zamontować wentylację w Lublińcu – ile to będzie kosztować?

Montaż i serwis wentylacji w Lublińcu i nie tylko należy do fundamentalnych usług Ziterm. Zapewnimy pomoc od wyboru odpowiedniego rozwiązania, przez jego instalację aż po serwis. Jeśli chodzi o koszty to sytuacja każdego z naszych klientów rozpatrywana jest indywidualnie. Zachęcamy do kontaktu – telefonicznego oraz poprzez formularz kontaktowy. Nasi doradcy odpowiedzą na wszystkie wasze pytania i pomogą w dobraniu najlepszej opcji.