Wentylacja Piekary Śląskie

Chcesz z nami współpracować?

Przejdź od razu do formularza!

Budując dom, musimy podjąć szereg istotnych decyzji. Jedną z nich jest wybór odpowiedniego rodzaju wentylacji. Dzięki niej będziemy mogli cieszyć się świeżym powietrzem we własnym domu, nie bojąc się o zdrowie i samopoczucie naszych bliskich.

W Ziterm specjalizujemy się w serwisie i montażu wentylacji w Piekarach Śląskich i okolicy.

Czy warto inwestować w wentylację w Piekarach Śląskich?

Jak najbardziej! Jakość powietrza odgrywa kluczową rolę dla naszego zdrowia i samopoczucia. Zadaniem wentylacji jest usuwanie z powietrza szkodliwych związków i substancji, na jakie jesteśmy narażeni każdego dnia np. dwutlenek węgla. Nieefektywna wentylacja doprowadza do wilgoci, a co za tym idzie grzyba na ścianach czy oknach. Oprócz tego możemy nabawić się bólów głowy, alergii oraz infekcji dróg oddechowych.

Rodzaje wentylacji w Piekarach Śląskich

Do zaproponowania mamy dwa rodzaje wentylacji – grawitacyjną oraz mechaniczną.

  1. Wentylacja grawitacyjna, czyli naturalna

    Najbardziej tradycyjne rozwiązanie, którego skuteczność zależy od różnicy temperatur wewnątrz i na zewnątrz budynku. Wentylacja grawitacyjna to zarówno najprostszy, jak i najstarszy sposób wymiany powietrza. Cała instalacja opiera się na pionowych kanałach wentylacyjnych, które odprowadzają ciepłe powietrze z pomieszczenia na zewnątrz. Do zalet tej opcji należy bez wątpienia brak potrzeby montowania urządzeń mechanicznych i rozprowadzania instalacji wentylacyjnej. Warto pamiętać, że funkcjonowanie wentylacji naturalnej w stu procentach uzależnione jest od czynników atmosferycznych, najefektywniejsze jest więc zimą.

  2. Wentylacja mechaniczna, czyli rekuperacja

    Rozwiązanie zyskujące na popularności. Wentylacja z rekuperatorem pozwala na odzyskiwanie ciepła. Jest co prawda droższym i bardziej skomplikowanym rozwiązaniem, ale jego zalety znacząco to wynagradzają. Klienci szczególnie wskazują efekt chłodzenia w trakcie upalnych dni oraz spadek zapotrzebowania na energię ogrzewania nawet o kilkadziesiąt procent. Tylko i wyłącznie rekuperacja pozwala na stałą wymianę powietrza przy jednoczesnym odzyskiwaniu ciepła.

Chcę zamontować wentylację w Piekarach Śląskich – ile to będzie kosztować?

Zarówno montaż, jak i serwis wszelkich rodzajów wentylacji w Piekarach Śląskich jest jedną z naszych fundamentalnych usług. Zapewnimy pomoc w wyborze najlepszego rozwiązania, a każdego z naszych klientów potraktujemy indywidualnie – koszty naszej pracy mogą się więc różnić. Jesteś zainteresowany? Zadzwoń albo napisz, nasi konsultanci czekają na twoją wiadomość!