Wentylacja Tarnowskie Góry

Chcesz z nami współpracować?

Przejdź od razu do formularza!

Jakość powietrza w naszym otoczeniu ma ogromne znaczenie i nie jest to tajemnica. Ma ono bowiem bezpośredni wpływ na życie i jego jakość. Jeszcze do niedawna rola wentylacji była przez wielu marginalizowana. Zwłaszcza na Śląsku jest to jednak ogromny błąd! Odpowiednio dobrana i zamontowana wentylacja pozwala na usunięcie z naszego otoczenia szkodliwych związków i substancji takich jak dwutlenek węgla i para wodna. Pozwala to uchronić mieszkańców nie tylko przed bólami głowy, ale także rozwojem alergii, astmy czy chorób dróg oddechowych. Chroniony jest również budynek – od pleśni i grzyba.

Czym charakteryzuje się sprawna i efektywna wentylacja? Przede wszystkim powinna:

  1. Eliminować pleśń i wilgoć
  2. Skutecznie oczyszczać powietrze z takich związków jak para wodna czy CO2
  3. Być cicha
  4. Zapewniać odpowiedni poziom powietrza niezależnie od warunków atmosferycznych
  5. Zmniejszać zapotrzebowanie na energię cieplną

W firmie Ziterm specjalizujemy się w montażu i serwisie zarówno wentylacji grawitacyjnej, czyli naturalnej oraz mechanicznej, czyli rekuperacji w Tarnowskich-Górach i innych miastach województwa śląskiego.

Wentylacja grawitacyjna (naturalna) w Tarnowskich Górach

Jest to zdecydowanie najstarsza, najprostsza i jednocześnie najpopularniejsza opcja. Łatwo więc wywnioskować, że nie jest pozbawiona wad. Największą z nich jest zależność od temperatury panującej na zewnątrz budynku. Im jest ona niższa, tym lepiej. Najefektywniej wentylacja ta działa zimą, latem natomiast staje się bezużyteczna. W skład całej instalacji wchodzą pionowe kanały wentylacyjne, które odprowadzają ciepłe powietrze z pomieszczeń budynku na zewnątrz. Wentylacja naturalna nie potrzebuje więc zasilania elektrycznego, a co za tym idzie jest odporna na usterki.

Rekuperacja w Tarnowskich Górach

Rekuperacja to wentylacja mechaniczna stosowana jako alternatywa dla grawitacyjnej. Co ja wyróżnia? To, że jej działanie oparte jest na ruchu powietrza wytwarzanego przez urządzenie zwane rekuperatorem, które wymienia zużyte i zanieczyszczone powietrze na świeże i czyste jednocześnie odzyskując ciepło.

Decydując się na rekuperację oszczędzamy nie tylko na ogrzewaniu, ale również na braku konieczności budowy kanałów kominowych na rzecz, przewodów nawiewnych oraz wywiewnych.

Dla wentylacji mechanicznej nie mają znaczenia warunki atmosferyczne panujące na zewnątrz budynku. Zapewnia ona świeże i czyste powietrze 24/7, przez 365 dni w roku, pracując cicho i zapewniając szybkie pozbywanie się nieprzyjemnych zapachów.

Ile kosztuje montaż wentylacji w Tarnowskich Górach?

Koszty naszej pracy określamy dopiero po dokładnym rozpoznaniu indywidualnej sytuacji każdego z naszych klientów. Właśnie dlatego zachęcamy do kontaktu z naszymi konsultantami – zarówno telefonicznego, jak i poprzez formularz zgłoszeniowy. Dzięki temu uzyskacie wszystkie szczegółowe informacje i dobierzecie najlepsze dla siebie opcje.